Elżbieta Kuczyńska, 23 listopad 1955

Przemków

Rozpoczęcie: 26 listopad 2018

Pomoc dla Pani Elżbiety - rak złośliwy jamy ustnej

Leczenie oraz zakup opału na zimę.

Węgiel i drewno to jedyne surowce, dzięki którym Pani Elżbieta może palić w piecu, to one ogrzewają jej kilkudziesięcioletni dom.

Kiedy za oknami mamy srogi mróz, wszyscy cieszymy się że jesteśmy w domu a kaloryfery grzeją. Daje nam to poczucie ciepła nie tylko fizycznego ale i również psychicznego. To nasz dom jest wtedy miejscem do którego chcemy jak najszybciej wrócić.

Pani Elżbieta ma za sobą poważne operacje. Choruje na raka złośliwego jamy ustnej, w wyniku, czego doznała ciężkich problemów z wymową, oraz wzrokiem.
Kobieta nie ma prawego oka, nie słyszy na prawe ucho, nie ma również szczęki, a kości policzkowe zastępuje płytka tytanowa.

Z tytułu niepełnosprawności Pani Elżbieta ma przyznaną rentę. Jest to kilkaset złotych, z czego 70% wynagrodzenia zostaje potrącone przez Komornika.
Zasiłek pielęgnacyjny jaki otrzymuje ledwo pokrywa bieżące wydatki.

Poniemiecki dom, w którym mieszka Kobieta jest zadłużony. Mimo, że jej dorosłe dzieci pracują mają stale potrącane wynagrodzenie.
Cała rodzina musi spłacać długi, dlatego Kobieta nie może liczyć na ich pomoc finansową.

Pani Elżbieta ma już wystarczająco zmartwień, więc nie pozwólmy aby zamartwiała się tym, że jest jej zimno.

1. Monika
    2019-02-17