1. Kasia
Rozpoczęcie: 28 listopad 2018

Podjazd na wózek inwalidzki dla Pana Jarosława po udarze mózgu

Podjazd na wózek inwalidzki

Pan Jarosław ma 60 lat. Jego życie jest podyktowane warunkami, jakie postawiła mu choroba.
Mężczyzna w tym roku przeszedł dwa udary mózgu, które spowodowały całkowity niedowład czterokończynowy.
Uszkodzenie półkuli dominującej spowodowało afazję ruchową i czuciową, a także zaburzenia pamięci.

Udar sprawia, że życie, nie tylko pacjenta, ale i jego rodziny, zmienia się diametralnie. Próbą powrotu do normalności i sprawności dla Pana Jarosława po udarze jest rehabilitacja. Jest ona nierozłączną częścią terapii poudarowej i umożliwia szybki powrót do zdrowia.

Od momentu choroby największą przeszkodą dla Mężczyzny jest zejście z parteru na dwór, gdzie do pokonania jest około 8 schodów.
Stromych stopni z klatki schodowej pan Jarosław sam nie pokona, a żona nie jest w stanie mu pomóc. Mężczyzna na wózku jest dla niej po prostu zbyt ciężki.
Mieszkają sami.

Najpotrzebniejszą rzeczą w tej chwili jest zlikwidowanie bariery architektonicznej w postaci zbudowania podjazdu dla wózka.
Do spełnienia marzeń Pana Jarosława dzieli tylko 8 schodów.