1. Kasia
  3. Wojciech
    2018-11-21
Marcin Przybysz, 31 maj 2007
Guz miednicy mniejszej z przerzutami do płuc, choroba prostaty i worek stomijny
Sobolew
Rozpoczęcie: 19 listopad 2018

Pomoc dla Marcinka zmagającego się z nowotworem

Remont mieszkania żeby Marcinkowi lepiej się żyło.

Warunki, w których żyje potrzebująca rodzina Eweliny i Piotra są bardzo trudne. Na małej powierzchni, w zaledwie jednym pokoju u najbliższych, mieszka łącznie 6 osób: Rodzice oraz ich dzieci: 13-letnia Marta, 11-letni Marcin, 8-letnia Ania i 6-letni Dominik.

Sytuację rodzinną komplikuje dodatkowo choroba Marcinka. W wieku 4 lat u chłopca wykryto guza miednicy mniejszej z przerzutami do płuc. Przeszedł ciężką i długotrwałą chemioterapię, dodatkowo cierpi na choroby prostaty i nosi woreczek stomijny.

Wstyd, krępacja, złość, że prosta czynność fizjologiczna niespodziewanie wymaga specjalnych zabiegów, to główne uczucia towarzyszące Chłopcu, przez co musi dodatkowo regularnie uczęszczać na terapię psychologiczną.

Choroba Marcina pozbawiła rodzinę wszelkich oszczędności, a obecne przychody wystarczają jedynie na pokrycie podstawowych kosztów utrzymania.

Pani Ewelina wraz z mężem postanowili wyremontować pomieszczenie gospodarcze, z którego dotychczas korzystali, aby tam zamieszkać. Marzeniem dzieci jest, aby miały wlasny pokój, oraz miejsce do nauki.

Niestety bez Państwa pomocy rodzina ta nie ma szansy na jakąkolwiek zmianę w tym zakresie.